Departmanlarımız


Müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesinin, şirket içi süreçlerimizin kalitesine bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden içimizde, iş yapış şeklimizi gözleyen, iç süreçlerimizi daha basit ve kaliteli yapabilmemiz için çalışan profesyonellerimiz var. Satınalmadan ithalata, stok yönetiminden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar, her sürecin takibini işinde uzman profesyonellerimiz yapıyor. Tüm bu çalışmanın göbeğinde ise, süreç yönetim ekibi ve tabii ki teknoloji var

İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi

24 yıldır, bu endüstriye yol gösteren, öncü firma olmamızın en büyük sebebi; devinim... Her gün daha iyiye, daha yeniye giden çalışma yöntemlerimiz, elimizden gelenin en iyisi için yeni yollar arayışımız, bizi her zaman ileriye giden bir firma yaptı. Etrafında oturduğumuz “lezzet” masasının sürekli büyüyebilmesi için, sadece gıda sektörünü ve eğilimleri takip etmiyoruz. Vizyonumuzu devamlı geliştirebilmek adına, başka sektörleri ve en önemlisi kendi iş yapış şeklimizi de sürekli takip ediyoruz.

Ürün Yönetimi ve İthalat

Koza Gıda olarak yenilikçi ve farklı ürün gamımızla kendimizi hizmet ettiğimiz sektörde lider olarak tanımlamaktayız. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından, kimi zaman bildiğimiz, kimi zaman bizim bile yeniden keşfettiğimiz binlerce ürünü bulup, bu ürünlerin profesyonel mutfaklarla buluşması için yoğun ve detaylı bir çalışma gerçekleştiren ekibimiz bulunmaktadır. Bu ekibe konusunda uzman ithalat departmanımızda regülasyon ve operasyonda yetkin, toplam 6 profesyonel destek olmaktadır. Burada süreç; ithal edilecek ürünlerin Türk Gıda Mevzuatı’yla uygunluğunun garantilenmesiyle başlar. Ardından ürünlere; Gıda, Tarım, Hayvancılık Bakanlığı’nın gerekli gördüğü analizler yapılarak ithalatı gerçekleştirilmektedir.

Satış Ekibi

Deneyimli satış ekibimiz, farklı bölgeler ve farklı müşteri gruplarına göre ayrılmışlardır. Bu segmentasyon, bizlere farklı ürün gruplarına dair profesyonellik ve daha detaylı bilgi sağlamaktadır.
Ayrıca 5 uygulamacı şef ve 1 baristadan oluşan Koza Profesyonel ekibimiz de müşterilerimize ürünlerimizin uygulamasının gösterilmesi ve yeni ürün ile konseptlerin geliştirilmesi için demo çalışmaları yapmaktadır.

Depo ve Sevkiyat

Sunduğumuz ürünlerin kalite standartlarını koruyabilmek ve müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına Koza Gıda olarak kendi depolama ve lojistik sistemimizi kurduk. Tedarik ettiğimiz ürünlerin hepsi bulundukları kategoriler, saklama koşullarına göre depolanır ve sevk edilir. Bu noktada 30 kişilik, konusunda uzman depo ve sevkiyat ekibimiz titizlikle çalışmaktadır.
6.000 palet ve 8.000 m²’lik İstanbul Yassıören’deki depomuzda, 365 gün 24 saat ürünlerimizin sıcaklık değerlerinin anlık ölçüyor ve takip sistemleri ile kontrol ediyoruz. Tüm süreçler BRC S&D kalite yönetim sistemi çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Kalite Güvence

Tedarik etmekte olduğumuz tüm ürünler depomuza geldiğinde mal kabul aşamasında uygunluğu kalite güvence tarafından kontrol edilir. Kalite yönetim sistemimize uygun olmayan hiçbir ürün Koza Gıda deposuna kabul edilmez. Depomuzda yer alan ürünler, ürün yapısına uygun sıcaklıkta (serin/soğuk/donuk), 7/24 izlenerek, ilk giren ilk çıkar koşuluna uygundur. Depo ve sevkiyat hijyen koşulları sağlanarak ve tüm faaliyetler kalite güvence tarafından kontrol edilerek hizmet verilmektedir. Ayrıca sevkiyat sıcaklıkları her sevkiyatta izlenmekte olup istenildiği takdirde sizlerle paylaşılabilmektedir. Ürünlerimizin depomuzda hazırlanıp müşterilerimize sevk edilmesine kadar geçen tüm süreçte BRC Depolama ve Sevkiyat sisteminden ödün vermiyoruz.

BRC S&D Sertifikamız

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

E-Bültenimize üye olduğunuz için teşekkür ederiz.