ÜRÜNLERİMİZ

KÖRİ SOSLU JUMBO KARİDES

KÖRİ SOSLU JUMBO KARİDES

4 adet Jumbo boy karides

20 gr Cock Geleneksel Çin Eriştesi

20 gr Silver River Mantar Karışımı

30 gr Hügli Köri Sos

1 t.kaşığı Sacla Pesto Sos

5 y.kaşığı Sıvıyağ

1 t.kaşığı Tereyağı

250 gr Süt

Tuz

Taze çekilmiş karabiber

Orta boy tencerenin içerisine su koyup kaynatın ve çin eriştelerini 5 dakika haşladıktan sonra süzdürün, soğutun ve bir kabın içerisinde bekletin.

Küçük bir tencerenin içerisine süt koyup ısıtın ve köri sosu ilave edip çırpma teli yardımı ile istenilen kıvama gelene kadar kısık ateşte hızlı bir biçimde karıştırın.

Jumbo boy karideslerin kabuklarını ve içini temizleyin daha sonra teflon tavanın içerisine sıvıyağ koyup ısıtın ve karidesleri pişirin. Tuz ve taze çekilmiş karabiber ile lezzetlendirin. Pişince tavadan alın.

Teflon tavanın içerisine sıvıyağ ve tereyağı koyup ısıtın ve çin eriştelerini ilave edip pişirmeye başlayın, pesto sos ile lezzetlendirin, tuz ilave edin ve piştikten sonra tavadan alın.

Mantar karışımını küçük bir kabın içerisine koyup üzerine kaynar su ilave edin ve 3 dakika bekletin. Tekrar ısıtmak için teflon tavanın içerisine sıvıyağ koyup ısıtın daha sonra mantarları ilave edin, tuz ve taze çekilmiş karabiber ile lezzetlendirip tavadan alın.

Tabağınızın tabanına geleneksel çin eriştesini, etrafına mantarlar ve karidesleri yerleştirin ve son olarak da üzerine köri sosu gezdirin.